Neviditelná makléřina

aneb:

Je realitní makléř záruka úspěchu nebo zbytečný luxus?

Zvažujete prodej vaší nemovitosti a nevíte, zda si vybrat cestu samostatného prodeje nebo spolupráci s realitní kanceláří? Rozumíme, že provize realitního makléře se může zdát jako výrazná částka. Makléř odvádí spoustu práce, která na první dobrou možná není hned vidět, ale je nesmírně důležitá pro eliminaci všech rizik. Dáme vám několik důvodů, proč se realitní makléř vyplatí. 

 

Na kvalitní prezentaci záleží
 

Ještě před samotnou prezentací je potřeba nemovitost odosobnit. Potenciální zájemce, který se přijde na nemovitost podívat se nechce dívat na fotky vašich dětí nebo poslouchat historky o tom, jak tady děda sázel brambory. Když vejdou, chtějí si představit vlastní domov, vlastní příběh, který zde budou žít. Od toho jsme tu my, abychom nemovitost patřičně na prezentaci a prohlídky připravili a odosobnili.

Profesionální prezentace zabere spoustu času. U nás v TAURUM reality na to máme celý tým, který s námi jezdí dům či byt nafotit, natočit a naskenovat. Hned vám řekneme, proč nestačí vzít telefon a nacvakat pár fotek.

Cílem je zachytit prostor tak, aby byl pro potenciální kupce čitelný. Víte, že profesionální fotograf fotí vždy jeden záběr 5x? Následně každý z nich pečlivě edituje a skládá těch 5 záběrů do jednoho, aby dosáhl co nejlepší fotky. Protože právě fotografie dělají první dojem a upoutají pozornost!

Videoprohlídkou přeneseme ještě lépe prostor do vnímání zájemců, ukážeme dispozici i okolí domu. Třešničkou na dortu naší prezentace je 3D virtuální prohlídka, pro kterou využíváme nejmodernější technologii Matterport 3. Díky laseru zaměří celý prostor i pozemek venku a zájemci si mohou nemovitost “projít”, změřit a reálně nemovitost navnímat. 

Proč takto detailně prezentovat nemovitost? Zaujmeme tak mnohem více zájemců a zvýšíme pravděpodobnost prodeje za vyšší cenu.

 

Jak prodat nemovitost za co nejvyšší možnou cenu v nejkratší dobu? Váš dům či byt musí být vidět a to bez pořádného marketingu nejde. Pro každou nabízenou nemovitost vytváříme proto samostatnou webovou stránku, na kterou cílíme reklamami na sociálních sítích a inzertních serverech.


Díky kvalitnímu realitnímu makléři jste schopni získat z prodeje vaší nemovitosti daleko více peněz, než kdybyste se rozhodli prodávat sami. Takže jeho provize? To je vlastně nakonec více peněz pro vás!

 

Jak jste dobří právníci?

 

Pokud kvalitní prezentace nestačí jako argument pro přenechání prodeje realitní kanceláři, máme pro vás několik dalších z hlediska práva. Když například prodáváme byt, vždy kontrolujeme právní stav tohoto bytu skrze list vlastnictví a správný zápis bytu a příslušenství - sklep, lodžie, balkón, terasa, garáž… A to není všechno. 

 

Z katastru stahujeme také prohlášení vlastníka, ve kterém najdete veškeré informace o stavbě - například kolik zde je bytových jednotek, zdali je ke každému bytu garážové stání, sklep apod. Několikrát jsme se setkali s tím, že zápisy nebyly v pořádku a tím může dojít k chybám v kupní smlouvě. 

 

Tím právní informace nekončí. Pečlivě zjišťujeme, zda-li na nemovitosti je zapsána nějaká zástava, věcné břemeno (např. břemeno dožití) nebo není zatížena hypotékou. To vše máme pod kontrolou a reagujeme na případné nutné změny, aby bylo vše správně v kupní smlouvě. Troufáte si na to sami? 

 

Kolik času máte? Aneb nabitý den realiťáka

 

Pokud se rozhodnete prodávat sami, čekejte po zveřejnění vaší nemovitosti na inzertním serveru či sociálních sítích hromadu telefonátů. Bohužel ne od samotných zájemců, ale od realitních makléřů, kteří vás mají v hledáčku a budou se snažit urvat prodej pro sebe.

Po tom co všechny odpálkujete se vám budou doufejme ozývat potenciální zájemci. Z vlastní zkušenosti víme, že ještě před prohlídkou pokládají mnohdy všetečné dotazy a není jich málo. A pak přijdou prohlídky. Může jich být třeba 30, než se najde ten správný kupec! Jste na to připraveni? 

  

V TAURUM reality máme na prohlídky speciální postup. Ukážeme veškeré prostory a příslušenství bytu či domu, ale také necháváme zájemce si prostor navnímat. V případě párů jim dáme i prostor v soukromí, aby si mohli své dojmy hned říct bez našeho naslouchání. 

 

Se zájemci řešíme hned na prohlídkách také financování. S tím nám pomáhá partnerská společnost TAURUM finance. Pokud nemají zájemci hned hotovost na zaplacení celé nemovitosti (což se děje zřídkakdy), většinou potřebují nějaký čas. Nějakou dobu trvá zařízení hypotéky, její schválení, vyřízení odhadů atd…

A teď teprve přichází ta vyšší makléřská. Jste připraveni na to, že zájemci o vaši nemovitost nejprve potřebují prodat svůj dům? A jejich dům chce koupit někdo, kdo nejdřív musí prodat svůj byt? My tomu říkáme akce “kulový blesk”.
Umíte si představit sestavovat harmonogram všech akcí - toku peněz, smlouvy, stěhování, předávání nemovitosti? Tak aby všichni v rámci tohoto “kulového blesku” byli bez rizika, měli střechu nad hlavou a finance v bezpečí

 

V rámci tohoto harmonogramu zajišťujeme advokáta, který chystá veškeré smlouvy (rezervační, kupní), zajistí advokátní úschovu peněz. Celý proces organizujeme a dotáhneme všechny transakce: hypotéku, čerpání peněz, přesuny zástavních smluv, převod na katastru, výplatu peněz vám,  předání domu či bytu včetně protokolu, kde noví majitelé najdou stavy měřidel apod. Pomůžeme přepsat energie i služby (např. fondy oprav na bytu), vodu, zjistíme poskytovatele internetu.

Jak vypadá naše finále?


Za nás je hotovo, když už nikdo nemusí nic dělat. To znamená:

 

Na katastru je napsaný nový majitel a jsou zde vymazána všechna původní zástavní práva, list vlastnictví je vyčištěn

Prodávající má peníze na účtu

Nemovitost je fyzicky předaná s vystaveným předávacím protokolem, majitel má klíče v kapse

Jsou přepsané energie a služby na nového majitele 

 

Závěrem lze říci, že spolupráce s kvalitním realitním makléřem je vždy výhrou. Profesionál s bohatými zkušenostmi, znalostmi trhu a efektivními strategiemi vám nejen ušetří čas a stres spojený s prodejem nemovitosti, ale také maximalizuje vaše finanční zisky. Nechte svůj prodej v rukou profesionála a užijte si klidný a úspěšný proces bez zbytečných rizik.

 

Ať máte z prodeje vašeho bytu nebo domu co nejvíc peněz - a radost!